Gym 1

Ivanka

Website: https://illyenko.cz/

 

S Pilates jsem se seznámila před sedmi lety „diky“ zdravotním problémů, a tak jsem žijícím důkazem toho, že všechno špatné je k něčemu dobré. Já, tenkrát sólistka baletu Národního divadla, v plném nasazení a vrcholové formě, jsem se nemohla zbavit bolesti zad. Obracela jsem se na doktory a terapeuty, poctivě jsem cvičila a rehabilitovala podle různých metod, ale bohužel nic nezabíralo. Žádný odborník mi neřekl, z čeho bolesti přesně vznikají. Někdo mi v té době poradil právě Pilates, než jsme ho začala cvičit, přišla jsem do styku ještě s několika doktory, terapeuty a absolvovala rehabilitace. Nakonec jsem se k němu odhodlala vlastně ze zoufalství. Neuvěřila jsem, že řešení může být až tak jednoduché.

 

Nebudu tady popisovat moje překvapení, když jsem si cestou z čtvrtého (!) cvičení na tramvajové zastávce Národní třída uvědomila, že mě nebolí záda. A tak jsem našla svůj „prášek proti bolesti“!

 

O něco později jsem si řekla, že potřebuji pochopit, jak metoda Pilates funguje a rozhodla jsem se Pilates studovat. Čekalo mě ještě hodně krásných objevu a překvapení a do teď se pořád učím a ráda své znalosti předávám dál.

 

V Gym1 se můžeme vidět na Balet a Pilates.